Čepice Burgundská kráska, se 100% přepychovým merinem

Novinka Tip
Značka: Alpakárna
1 190 Kč
Skladem

Luxusní čepice, ze které nespustíte oči. Upletla jsem ji z limitované edice mimořádně hebkého merina s přídavkem nadýchaného mohéru. Merino obdrželo prestižní certifikát kvality.

Je určeno pro novorozence, alergiky, ekzematiky a každého, kdo má přecitlivělou pokožku. Neznám jemnější, lehčí a příjemnější přízi, která by zároveň hřála a "dýchala".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Proč byste si měli pořídit právě tuto čepici:

- skvěle se nosí

- dobře padne na hlavu, nepadá, neklouže

- skvostné barvy

- je z komfortní, přepychové příze

- perfektně se dá kombinovat s elegantním, ale i extravagantním stylem oblékání

- v téhle čepici rozhodně nezapadnete v šedém davu

- současně je zpracována minimalisticky, působí velmi decentně a vkusně

- na omak až neskutečně hebká

Čepice má na výšku 27 cm, spodní lem se dá natáhnout až na 58 cm. Lem nijak nestahuje, čepice při nošení z hlavy neklouže.

 

Jak prát a sušit:

Díky skvělým přírodním materiálům můžete čepici vyvětrat na vzduchu, vůbec není nutné ji často prát!

Doporučuji šetrné praní v ruce, speciálním přípravkem na vlnu. Nepřidávejte aviváž. Čepici nežmoulejte, jen ji lehce protáhněte vodní lázní a vymáchejte v čisté vodě.

POZOR: TEPLOTA VODY NA PRANÍ A MÁCHÁNÍ MUSÍ BÝT STEJNÁ!

Jinak vlákna utrpí teplotní šok, který jim uškodí. Rozhodně tedy nepoužívejte střídavě teplou a studenou lázeň.

Neždímejte, jen lehce dlaněmi vymačkejte přebytečnou vodu. Čepici dejte do ručníku, opět vymačkejte, voda se vsákne do ručníku. Sušte ve vodorovné poloze. Nedávejte čepici na topení, ani do sušičky, není dobré ji sušit na šňůře, protože by se mohla prověsit.

Díky této péči vás bude čepice provázet životem velice dlouho. 

Výrobce uvádí na svých stránkách o přízi merino toto:

Tato příze má certifikát Oeko-Tex® (číslo 25.3.0110), Standard 100, Class I. To znamená, že příze byla testována a shledána zcela bez obsahu nebezpečných i škodlivých chemikálií a lidé ji mohou bez obav používat. Class I je nejvyšší stupeň certifikace, který zaručuje nezávadnost této příze a její vhodnost na výrobky pro miminka a malé děti (0-3 roky).

Doplňkové parametry

Kategorie: Čepice
Merino s certifikátem kvality: Základním znakem vlny je její hřejivost, respektive schopnost zachytávat teplo. To je dáno díky struktuře vlněného vlákna, které obsahuje velké množství výstupků a „kapes“, ve kterých se zachytává teplo, jenž produkuje nositel. Vytváří tak pocit tepla, který známe z klasických vlněných svetrů. Merino vlna je schopná absorbovat vlhkost v míře až 30 % svého objemu. V porovnání například s polyesterem je to mnohonásobně více. Vlhkost ve vlně se snadno zahřeje, nedochází tak k nepříjemnému, chladivému pocitu při pocení. Dalším důležitým faktorem je antibakteriální schopnost vlny. Je to dáno opět nepravidelnou strukturou vlákna. Bakterie, které se tak snadno množí na dokonale rovném vlákně umělých materiálů jsou zřejmě na vlněném vlákně zpomaleny a nemají tak dostatek živin z potu. Oblečení z merino vlny tak nezapáchá ani při dlouhodobějším nošení. zdroj: wikipedie